„Harcerska Polana” w Strużnicy

Letnia Baza „Harcerska Polana” w Strużnicy położona jest na górskich polanach w Rudawach Janowickich na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego u podnóża najwyższej góry w tym paśmie – Skalnika (945m n.p.m.). Teren obozu stanowią 3 polany, każda z nich jest opływana przez górski strumień. Inwestycje na bazie doprowadziły do spełnienia zmieniających się przepisów sanitarnych. Na bazie znajdują się m.in. kontenery prysznicowe.

Przeczytaj o warunkach na bazie

Strużnica stanowi dobry punkt wypadowy na wycieczki nie tylko po Rudawach ale także po całych Karkonoszach. W zasięgu jednodniowego wypadu z bazy są: Góry Sokole (Krzyżna i Sokolik), Skalnik, ruiny Zamku Bolczów, Kowary (Park miniatur zabytków Dolnego Śląska, sztolnie poszukiwawcze uranu, nieczynny tunel kolejowy pod przełęczą Kowarską), przełęcz Okraj (PL-CZ) oraz najwyższa góra Karkonoszy Śnieżka 1602m n.p.m., Karpacz (Świątynia Wang), Szklarska Poręba (Szrenica, Śnieżne Kotły, muzeum energetyki, wodospad Szklarki).

Poznaj bliżej atrakcje okolicy

Baza prowadzi pole namiotowe, posiada instalacje wodociągową oraz elektryczną 12V/230V, indywidualne życzenia do uzgodnienia z szefem bazy. Harcerska Polana zaprasza na turnusy obozowe od początku lipca do około 20 sierpnia.

 Zobacz, jak wygląda Harcerska Polana w Strużnicy