Letnia Baza „Harcerska Polana” w Strużnicy położona jest na górskich polanach w Rudawach Janowickich na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego u podnóża najwyższej góry w tym paśmie – Skalnika (945m n.p.m.). Teren obozu stanowią 3 polany, każda z nich jest opływana przez górski strumień. Baza Obozowa Harcerska Polana w Strużnicy jest idealnym miejscem na obóz w górach, w czasie którego chcemy wypróbować swoje buty trekingowe. Położone z dala od cywilizacji leśne polany oferują spokój i ciszę dla wszystkich, którzy chcą przeżyć wyjątkową harcerską przygodę.

Przeczytaj o warunkach na bazie

Strużnica stanowi dobry punkt wypadowy na wycieczki nie tylko po Rudawach ale także po całych Karkonoszach. W zasięgu jednodniowego wypadu z bazy są: Góry Sokole (Krzyżna i Sokolik), Skalnik, ruiny Zamku Bolczów, Kowary (Park miniatur zabytków Dolnego Śląska, sztolnie poszukiwawcze uranu, nieczynny tunel kolejowy pod przełęczą Kowarską), przełęcz Okraj (PL-CZ) oraz najwyższa góra Karkonoszy Śnieżka 1602m n.p.m., Karpacz (Świątynia Wang), Szklarska Poręba (Szrenica, Śnieżne Kotły, muzeum energetyki, wodospad Szklarki).

Poznaj bliżej atrakcje okolicy