Stanica harcerska TUCZNO

Stanica harcerska w Tucznie - przyjedź na obóz - logo

Położona na terenie Pojezierza Wałeckiego Stanica harcerska w Tucznie to doskonałe miejsce na przeżycie prawdziwej harcerskiej przygody. Dobrze wyposażona placówka obozowa umożliwia aktywny wypoczynek zuchów, harcerzy, dzieci i młodzieży. Okolica bogata w atrakcje przyrodnicze jak i turystyczne (bunkry, zamek) zapewniają atrakcyjny i bogaty program obozu. Bliskość przyrody, w tym jeziora czy parku narodowego, jej niezanieczyszczony klimat, gwarantują niezapomniane przeżycia dla uczestników obozów.

Stanica harcerska w Tucznie położona jest nad południowo-zachodnim brzegiem jeziora Tuczno w samym środku lasu. Baza sąsiaduje bezpośrednio z rezerwatem przyrody Leśne Źródła od strony południowo-wschodniej, a podążając lasem na zachód, po godzinie marszu dotrzemy do Drawieńskiego Parku Narodowego.

Przeczytaj o warunkach na bazie

Posiłki wydawane są pod zadaszeniem stołówkowym, a przyrządzane w murowanej kuchni. Obozy mają do dyspozycji kilka polan gdzie mogą rozbić namioty, a po całodniowej pracy umyć się pod prysznicami.

Baza dysponuje własnym kąpieliskiem z pomostem. Akwen jest zabezpieczony przez ratowników, do dyspozycji których jest łódź ratownicza. Na tych, którym nie spodoba się woda, czekają wycieczki po lesie i okolicy.

Pojezierze Wałeckie to czyste rzeki i jeziora pochodzenia polodowcowego. Bogactwo fauny i flory decyduje o rekreacyjno-wypoczynkowym charakterze regionu. Jest gdzie zarzucić wędkę, postawić żagle, spłynąć kajakiem, wsiąść na rower czy po prostu pospacerować.

Do najciekawszych miejsc regionu oraz urokliwych zakątków, znanych jedynie garstce osób można zaliczyć: bunkry w Strzalinach, które są częścią linii fortyfikacji niemieckich „Wał Pomorski”; zamek Wedlów w Tucznie; rzekę Drawę, po której wybrać się można na niezapomniany spływ kajakowy; Drawieński Park Narodowy; Górkę Magnetyczną, gdzie prawa fizyki wydają się nie istnieć oraz wiele innych miejsc.

Poznaj bliżej atrakcje okolicy