Warunki na bazie

Baza harcerska w Strużnicy położona jest u podnóża Skalnika – najwyższego szczytu Rudaw Janowickich. Obozy rozlokowane są na dwóch polanach, zgrupowanie znajduje się na trzeciej polanie pomiędzy. Z dwóch stron teren bazy posiada naturalne granice wyznaczane przez strumienie górskie. Najbliższe zabudowania znajdują się w odległości ok 1 km od bazy .

Zagospodarowanie bazy

Kuchnia i jadalnia

Kuchnia i stołówka na bazie są rozstawione pod namiotami. Jedyną stałą budowlą na terenie bazy, która zostaje po sezonie jest piec.

Zaplecze sanitarne

Na polanach rozprowadzona jest podziemna instalacja wodociągowa. Baza harcerska w Strużnicy jest wyposażona w kontenery prysznicowe z ciepłą wodą i toalety typu toy-toy, natomiast obozy harcerskie otrzymują na swój użytek parniki i namioty sanitarne, a także zostaje im wyznaczona lokalizacja do postawienia latryn.

Zakwaterowanie uczestników

Baza harcerska w Strużnicy jest w stanie przyjąć na swoim sprzęcie do 300 osób. Standardem są namioty typu NS i wysoka 10, a także kanadyjka, materac, dwa koce na uczestnika oraz regał z gretingami w namiotach. Na bazie jest możliwość podłączenia oświetlenia w kolonii zuchowej (24V).

Nie ma ograniczeń związanych ze stawianiem pionierki obozowej. Uczestnicy mogą budować bez problemu prycze w namiotach. Drewno należy zamówić, najlepiej kontaktując się z szefem bazy, w okolicy stycznia.

Baza harcerska w Strużnicy – mapa terenu

Baza harcerska w Strużnicy - plan terenu

 

Wybieram bazę